Merkezler >> E.Ü.T.F.H. Laboratuvar Örnek Alma Merkezi

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Laboratuvar Örnek Alma Merkezi, 2010 yılı Aralık ayında hizmete girmiştir.

 
 
Merkezimizde, rutin hizmetlerin yürütülmesinde 1 Başhemşire, 1 Koordinatör, 16 Hemşire, 3 Sağlık Teknikeri, 1 Halkla İlişkiler Elemanı, 10 Bilgi İşlem Memuru, 14 Yardımcı Sağlık Personeli ve 2 Temizlik Personeli görev almaktadır.
 
 
Merkezimize, hastanemizin poliklinik giriş kapılarından itibaren mavi renkli Laboratuvar Örnek Alma Merkezi oklarını takip ederek ulaşabilirsiniz.
 
 
Tüm Dahili ve Cerrahi Polikliniklerde muayene ve tedavi olan, Biyokimya, Mikrobiyoloji, Endokrinoloji, Hemotoloji, İmmünoloji, Parazitoloji, Tıbbi Genetik, Tıbbi Biyoloji, Farmakoloji, Nükleer Tıp, Kan Merkezi Laboratuvarlarına ait yaklaşık 2500 – 3000 hastadan örnek alınması ve sonuçların verilmesi hizmeti sunulmaktadır.
Polikliniklerden birden çok laboratuvar tetkiki ile gelen hastalarımıza en az süre harcanarak rahat, pratik, güler yüzlü ve deneyimli bir kadro tarafından hizmet verilmektedir.
Laboratuvarlarla ilgili örneklerinizi vermek için, İlk Kayıt / Kodlama sırası personelimiz tarafından verilir.
 
 
Hasta önce Kodlama, sonra Kan Alma sırasını takip eder.
 
 
Hastalar 18 ayrı masada örneklerini verirler.
 
Ayrıca hazır örnekler de görevli, profesyonel bir ekip tarafından teslim alınır ve plan dahilinde kan alma ünitesinden ilgili laboratuvarlara Pnomatik Sistemle ulaştırılır.
 
 
Çalışma saatlerimiz hafta içi her gün 08.00 – 16.30 olup, gün içinde kesintisiz hizmet verilmektedir.