E.Ü.T.F.H. Tülay Aktaş Onkoloji ve Kemik İliği Transplantasyon Hastanesi - Çocuk Onkoloji Bilim Dalı
       
EÜTFH TÜLAY AKTAŞ ONKOLOJİ VE KEMİK İLİĞİ  TRANSPLANTASYON HASTANESİ - ÇOCUK ONKOLOJİ BİLİM DALI
Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi; 2004 yılında Medikal Onkoloji Bilim Dalı ve Pediatrik Onkoloji Bilim Dalı olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Çocuk Onkoloji Bilim Dalı ; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D. içinde 1992 yılında kurulmuştur. KİT ünitesi 1998 yılında Çocuk Onkoloji Bilim Dalı Bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Hasta kabulüne serviste 22 yatak ve KİT Ünitesinde de 6 yatak kapasiteleri ile Mayıs 2004’ de Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesinde başlamıştır. Şuan 17 yatak kapasitesi ile Çocuk Onkoloji servis ve 6 yatak kapasitesi ile KİT Ünitesi hizmetine devam etmektedir. 
   
KİT Ünitesi Çocuk Onkoloji B.D. Servis Çocuk Onkoloji B.D. Poliklinik

Başhemşiresi Esin AÇIKEL; 1994 yılında E.Ü.T.F. Hemşirelik Yüksek Okulundan mezun olmuştur. E.Ü.T.F. Hastanesinde 1994 – 2000 yılları arasında  Nöroşirürji A.D.’da Yoğun Bakım hemşiresi, 2000 – 2001 yılları arasında E.Ü.T.F. Hastanesi Süpervizör hemşire, 2001 2003 yılları arasında Nöroşirürji A.D. Başhemşiresi, 2003 – 2004 Hastane Eğitim Hemşiresi  olarak görev yapmıştır. 2004 yılından itibaren Çocuk Onkoloji B.D. Başhemşiresi olarak çalışmaktadır. E.Ü.T.F. Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Yönetimi’ nin düzenlediği Sağlık Bakanlığı onaylı “Yoğun Bakım Hemşireliği” Kursu ve “Acil Bakım Hemşireliği” Kursunda eğitimci olarak görev yapmaktadır.
Mail: esinacikel@hotmail.com
   
Çocuk Onkoloji İlköğretim Okulu E.Ü. Lösemili Çocuklar ve Onkoloji Derneği yararına yapılan Kermes

Çocuk Onkoloji Çocuk Onkoloji Bilim Dalında; 4 Öğretim Üyesi, 1 poliklinik hemşiresi, 1 aferez hemşiresi, 9 servis hemşiresi, 6 KİT Ünitesi hemşiresi, 8 yardımcı hizmetli ve 2 temizlik personeli bulunmaktadır.  
E.Ü.T.F. Hastanesi Hemşirelik Hizmetlerinin düzenlediği CPR kursunu tüm hemşireler başarı ile tamamlamıştır. Çocuk Onkoloji’ de çalışan 15 hemşire E.Ü.T.F. Çocuk Onkoloji B.D.’ nın düzenlediği “Pediatrik Onkoloji Hemşireliği” kurs katılım belgesine sahiptir.
Çocuk Onkoloji Bilim Dalı servisinde; Nuray DEMİR ( Sorumlu Hemşire ), Özlem AKKUŞ, Nurgin ALTINKAYA, Şeniz AVCI, Mahperi BARLAS, Burcu AY, Esra IŞIKTAŞ, Zeynep DURAR ve Tuba KAÇAR,
KİT Ünitesinde ; Sultan ÇAĞAN, Dürdane ERDOĞAN, Aylin SARIÇAY, F. Emel UTKU, Ayşe GÜLEÇ, Hatice TÜRK,
Çocuk Onkoloji Polikliniğinde; Kamile OYACILAR, Aferez Biriminde ise Kıymet ŞANLI  hemşire olarak görev yapmaktadır.