Dahili Tıp Bilimleri >> E.Ü.T.F.H. Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı
   
 
     
   
 
Dermatoloji Anabilim Dalının   servisinde 14 genel  oda, 4 özel oda, 1 üst düzey hasta bağımlı odası ve 48  hasta yatağı bulunmaktadır.Bunun yanı sıra günde minimum 80 hastaya bakılan poliklinik de yer almaktadır.

Dermatoloji Anabilim Dalı; 9 öğretim görevlisi, 1 uzman, 7 asistan, 1 estetisyen, 2 sağlık teknisyeni, 4 sekreter ve 10 personel  ile hizmet vermektedir.

Başhemşire Aylin ÖZAKSAR ;  1998 Ege Üniversitesi  Hemşirelik Yüksekokulu mezunudur.1998-1999 yılları arasında Gastroenteroloji Anabilim Dalında Yoğun Bakım Hemşireliği yapmıştır.1998-2001 Ege Üniversitesi  Hemşirelik Yüksekokulu Cerrahi Anabilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Yönetiminin düzenlediği CPR Kursunu , Yoğun Bakım Hemşireliği  Kursunu , İletişim kursunu başarı ile tamamlamıştır. 
e-posta :   aylinozaksar@yahoo.com     

Klinikte 12 yüksek hemşire, 1 sağlık meslek lisesi mezunu hemşire görev yapmaktadır. 12 Hemşire kadrolu, 1 hemşire sözleşmeli olarak çalışmaktadır.. Anabilim Dalında çalışan tüm hemşireler E.Ü.T.F.Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Yönetiminin düzenlediği CPR kursuna , 4 hemşire EKG kursuna, 2 hemşire Yoğun Bakım kursuna ve 1 hemşire de bilgisayar kursuna katılmıştır.       
   
 
Allerjenlerin belirlenip tedavinin düzenlemesi için patch ve prick testlerinin yapıldığı allerji laboratuarı
Bakteriyoloji laboratuarları
   
   
El ve ayaklardaki terlemeler için galvano terapi birimi
Patoloji Laboratuarı
   
   
 
Bazı hastalıkların  UVA ve UVB ışınları ile tedavisi yapılan puva birimi
       
Benlerin riskli olup olmadığı dermatoskopla incelendiği nevüs polikliniği
   
   
   
Yüzeysel akne izleri,deri lekeleri ve deri yaşlanmasına kimyasal peeling uygulanan kozmotoloji birimi
Verrü, tırnak çekimi, biyopsi ve koterizasyon
işlemleri için küçük müdahale birimi