Cerrahi Tıp Bilimleri >> E.Ü.T.F. Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı
 
 
 
 
Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı bünyesinde yer alan yoğun bakım Bilim Dalı (Reanimasyon) ünitesi 3 bölümden oluşmaktadır.. Birinci yoğun bakım 14, ikinci yoğun bakım 8, izalosyon ünitesi 5 olmak üzere 27 yatak kapasitelidir. 27 yatak ile politravma, entoksikasyonlar, sepsis, postoperatif solunum yetmezliği v.b. durumları nedeniyle sürekli gözlem altında olmaları gereken ve yaşamsal fonksiyonları değişik cihazlar ile desteklenen bir hasta grubuna hizmet verilmektedir.
 
 
Bu ünitede (Reanimasyon) toplam 48 hemşire görev yapmaktadır. Hemşirelerin 42’ si kadrolu, 1’u sözleşmeli, 5’i ise 4-B kadrosunda çalışmaktadır. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hemşirelik Hizmetleri Yönetimi tarafından her yıl düzenlenen Yoğun Bakım Hemşireliği kursuna 6 hemşire, CPR ve EKG kursuna da hemşirelerin tamamı katılmış, başarılı olarak sertifikalarını almışlardır.  Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’na bağlı Algoloji Bilim Dalı 5 özel, 6 bayan ve 6 erkek olmak üzere toplam 17 yatak kapasitelidir. Bu ünitede 5 kadrolu hemşire görev yapmaktadır.
 
 

Algoloji Bilim Dalı'nda çalışan hemşireler haftanın 5 günü düzenli poliklinik hizmetinin sürdürülmesinde, kronik ağrılı hastaların değerlendirilmesi ve tedavisinde aktif rol almaktadır.

Anestezi Polikliniğinde 1 kadrolu hemşire görev yapmaktadır.Poliklinikte haftanın 5 günü günübirlik operasyona girecek hastaların anestezi öncesi ön bakıları yapılmaktadır.

Ayrıca Tıp Fakültesi bünyesinde 10 ayrı Cerrahi Kliniği ameliyathanelerinde 8 hemşire görev yapmaktadır.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon A. D. Hemşire Hizmetiçi Eğitim Programı için tıklayınız.