Cerrahi Tıp Bilimleri >> Acil Tıp ABD
 
 
 
 
 
Acil Servisin dıştan görünümü
Kliniğimiz; Triyaj alanı, Hızlı Bakı, Travma alanı, Kapalı Resüsitasyon, Yoğun Bakım, Mönitörlü Alan, Bakı 1 ve Bakı 2 olmak üzere sekiz bölümde hizmet vermektedir.
 
 
 
Acil Servis girişi
 
 
 
Triyaj Alanı
 
 
Kliniğimizde etkin bir hizmet sunumu verebilmek için Triyaj sistemi uygulanmaktadır. Aciliyet sırası hastalık durumlarına göre belirlenmiş Triyaj protokollerine göre belirlenir ve görevli Acil Personeli hastayı ilgili bölüme alır.
 
 
 
Travma Alanı
 
 
 
Kapalı Resüsitasyon Alanı
Triyaj skorlamasında durumu kritik hastalara ressüsitasyon yapılan birimimiz.
 
 
 
Monitorlü Bakı Alanı
 
 
 
Yoğun Bakı Alanı
 
 
 
Bakı Alanı
 
 
Kliniğimizde tüm hemşiremizin Ege Üniversitesi Hastanesinin düzenlediği CPR kursuna ait sertifikası bulunmaktadır. Kurslara hemşirelerimizin katılımı devam etmektedir.

Sağlık Bakanlığının düzenlediği Acil Bakım Hemşireliği kursuna 15 hemşiremiz katılmış ve başarı ile tamamlamıştır. Belirli aralıklarla düzenlenen kurslara hemşirelerimiz katılmaya devam etmektedir. Tüm hemşirelerimiz Acil Hemşireleri Derneği'ne üyedir.
 
 
 
Acil ekibi hep birlikte
 
 
 
 
Yılbaşı kutlaması
 
 
 
Hizmet içi eğitimlerden örnekler
 
 
 
Hizmet içi eğitimlerden örnekler
 
 
Ege Üniversitesi Acil Tıp A.D 14 Temmuz 2005'de kurulmuştur. Halen 2 öğretim üyesi, 3 uzman doktor, 31 asistan doktor, 47 hemşire, 11 acil tıp teknisyeni, 60 hizmet personeli ile yıllık ortalama 70.000 hastaya hizmet verilmektedir.